Jak zabavit děti v karanténě

Již nějaký pátek mají rodiče se svými dětmi krušné chvilky. Starší děti se musí s rodiči učit a ty mladší vyžadují pořád pozornost. Ale jaké aktivity jim pořád vymýšlet, když i rodiče si chtějí trochu oddechnout? Vyzkoušeli jsme jednu aktivitu, která děti opravdu zabavila po celý den, trošku jsme si mohli jako rodiče oddechnout, vytvořili jsme pár věcí pro osamocené babičky a udělali něco pro zdraví. A co jsme vlastně celý den dělali?

Budeme potřebovat:                 

- kyblík

- kameny různých tvarů

- kousky dřevěných destiček nebo papírovou krabici (tácek, plech… to je jedno)

- dřevěné špachtle (jdou zakoupit také v lékárně)

- fixy a lepidlo (nejlépe tavnou pistoli)

 - kousek barevného papíru a lepící oči (nemusí být, kdo umí pěkně kreslit)  

Ráno pro rodiče bylo trošku náročnější, bylo nutné si připravit oběd, do termosky kávičku, do batohu deku na sezení, mlsku a něco k pití pro děti a hurá do přírody, když je venku tak krásně. Procházky v přírodě jsou přeci povoleny i bez roušek. Děti vzaly kyblíky a vyrazili jsme na pole. A právě teď nastává ten moment odpočinku pro rodiče.

IMG_20200417_102949    IMG_20200417_110829    IMG_20200417_111805    IMG_20200417_112834

Roztáhli jsme si deku pěkně na sluníčku, nalili kávičku a rozdali úkoly dětem – najděte kamínky, které vypadají jako srdíčka, nejkulaťoulinkatější kulička…, potom placaté kamínky a potom oblé kamínky bez ostrých hran a nejlépe, když budou kyblíky plné. Děti běhaly po poli sem a tam. Dopoledne uběhlo moc rychle, takže šup domů na oběd. Před obědem jsme ještě stihli kamínky proprat v kyblíku s vodou a vyskládat je na parapet, aby uschly.

Po obědovém odpočinku u pohádky začalo tvoření z placatých kamínků.  Děti použily fixy, aby z kamínků vytvořily pěkné barevné sovičky a nalepily barevné oči. S dohledem rodičů pak slepily špachtle do domečků a sovičky přilepily na domečky. Zítra je odneseme v rámci procházky našim babičkám. Protože by se senioři neměli navštěvovat, v obálce je hodíme do schránky. To bude pěkné překvapení, které potěší.

 IMG_20200417_123645                          IMG_20200417_132734                          IMG_20200417_134758

Odpoledne jsme vyšli na zahradu. Kdo nemůže, jistě postačí balkon. Vyrobili jsme s pomocí rodičů dřevěnou krabičku, kde jsme dali všechny kamínky. Výroba nám nějaký ten čas zabrala, ale vy můžete použít třeba krabici od bot. Jen trošku zmenšete boční strany, ať nejsou tak vysoké.

A pak nastalo zase trochu relaxu pro rodiče na odpolední kávičku. Sedli jsme si, děti pár světlých kamínků vybarvily fixy a přidaly je do krabice. Kromě zdravotní procházky na čerstvém vzduchu přišla další zdravotní část naší celodenní aktivity.

IMG_20200418_112943                    IMG_20200418_114138                    IMG_20200418_114001_small

Reflexní masírování plosky nohou pediatři dlouhodobě považují za účinné a přínosné pro tělo i duši. Ploska nohy má mnoho reflexních bodů spojené s různými smysly i orgány. Postavením se na tyto oblé kameny dojde ke stlačování různých bodů a vnitřní stimulaci. Tato aktivita je velmi příjemná nejen pro rodiče, ale i děti. Mimo to napomáhá k prokrvení nohy a snižuje riziko deformace nohy zvané jako plochonoží.

Výborným cvikem v boji proti plochonoží je také chytání předmětů prsty, a právě tady se děti výborně bavily. Cílem bylo vytáhnout první černý kamínek, pak červený, pak modrý….  jednou nohou, potom druhou.

Napište nám a pošlete fotografie, jak šla výroba s Vašimi dětmi :-)

bota_lezi_s_textem

NajduZboží.cz