Proč zdravotní obuv místo módní tovární obuvi?

Módní tovární obuv je cenově dostupnější, v mnoha případech i vzhledově zajímavější. Nabízí se v široké škále barev, vzorů i tvarů. Ale už při její výrobě není myšleno na velkou část populace, kterou trápí ploché nohy, vysoký nárt nebo jiné deformace nohou. Tito lidé si také často svůj problém uvědomit nechtějí a za každou cenu, kterou je bolest nohou, zad, ale i hlavy, si tuto módní obuv pořídí a k večeři si jako předkrm dají pilulku od bolesti.

Trh obuvi se v posledních letech rozrostl o široký sortiment zdravotní obuvi, který v jeho začátcích nabízel obuv neforemnou, ne příliš elegantní a už od prvního pohledu šlo poznat, že její majitel má nějaké zdravotní problémy. Dnes už můžeme hovořit o moderní obuvi, která se v určité míře snaží jít s módními trendy a přitom všem se nevzdává základních zdravotních prvků pro kvalitní chůzi (použitý materiál, prodyšnost, podpora příčné o podélné klenby aj.).

Zdravotní obuv není určena jen pro ty, kteří již nějaké problémy s nohami mají, např. plochonoží, ale je určena také jako prevence před vznikem deformací a bolesti. Zdravotní obuv je doporučována zejména pro malé děti, jejichž noha se právě vyvíjí. Ale zamilují si ji i dospělí, kteří v ní najdou pohodlí a po celodenní chůzi nebudou pociťovat takovou únavu. Z pravidla je vyrobena z přírodních materiálů, které se lépe přizpůsobují noze, noha se v nich potí mnohem méně, nevznikají otlaky a puchýře. Zároveň je odměkčená tak, aby byl došlap co nejměkčí a nezatěžoval zbytek těla. Podpatek není vyšší než 6 cm a vnitřní stélka podporuje správné postavení chodidla.

A teď test pro Vás. Poznáte, která z těchto bot je zdravotní?

NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení