Proč zdravotní obuv místo módní tovární obuvi?

Módní tovární obuv je cenově dostupnější, v mnoha případech i vzhledově zajímavější. Nabízí se v široké škále barev, vzorů i tvarů. Ale už při její výrobě není myšleno na velkou část populace, kterou trápí ploché nohy, vysoký nárt nebo jiné deformace nohou. Tito lidé si také často svůj problém uvědomit nechtějí a za každou cenu, kterou je bolest nohou, zad, ale i hlavy, si tuto módní obuv pořídí a k večeři si jako předkrm dají pilulku od bolesti.

Trh obuvi se v posledních letech rozrostl o široký sortiment zdravotní obuvi, který v jeho začátcích nabízel obuv neforemnou, ne příliš elegantní a už od prvního pohledu šlo poznat, že její majitel má nějaké zdravotní problémy. Dnes už můžeme hovořit o moderní obuvi, která se v určité míře snaží jít s módními trendy a přitom všem se nevzdává základních zdravotních prvků pro kvalitní chůzi (použitý materiál, prodyšnost, podpora příčné o podélné klenby aj.).

Zdravotní obuv není určena jen pro ty, kteří již nějaké problémy s nohami mají, např. plochonoží, ale je určena také jako prevence před vznikem deformací a bolesti. Zdravotní obuv je doporučována zejména pro malé děti, jejichž noha se právě vyvíjí. Ale zamilují si ji i dospělí, kteří v ní najdou pohodlí a po celodenní chůzi nebudou pociťovat takovou únavu. Z pravidla je vyrobena z přírodních materiálů, které se lépe přizpůsobují noze, noha se v nich potí mnohem méně, nevznikají otlaky a puchýře. Zároveň je odměkčená tak, aby byl došlap co nejměkčí a nezatěžoval zbytek těla. Podpatek není vyšší než 6 cm a vnitřní stélka podporuje správné postavení chodidla.

A teď test pro Vás. Poznáte, která z těchto bot je zdravotní?

NajduZboží.cz